Dlp Programları Size Nasıl Yardımcı Olabilir?

Dlp Programları Size Nasıl Yardımcı Olabilir?

Veri sızıntılarının önüne geçin

Veri sızıntılarından doğabilecek itibar zedelenmesi ve finansal zararlardan sizi koruayarak sadece kendi işlerinize odaklanmanızın önünü açar ve bunları tek bir ürün ve yönetim konsolu ile idare edebilirsiniz.

Çalışanların iş değiştirmesinden kaynaklı riski ortadan kaldırın

DLP Çalışanlarınızın bilgilerinizle birlikte işletmenizden ayrılarak bu bilgileri rakiplerinize satmalarının ya da bu bilgileri kullanarak kendi işlerini kurmalarının önüne geçer.

Şirket içi kontrolü elinize geçirin

Değerli vaktinizi kaybetmeden önemli konuların izlerini sürün, DLP bulguları dava konusu edilebilen yönetim raporlarına ayrıştırarak önem teşkil eden verileri filtreler.

Üretkenliği Arttırın

Üretkenlikteki ani ve uzun vadedeki değişimleri açığa çıkarır, DLP performans izleme, personelinizi sürekli işlerinin başında olmalarını sağlar.

Önemli verileri tanımlayın ve koruyun

Önemli verilerinizin yerini belirleyin ve detaylı güvenlik ilkelerinizle bu verilerinizi DLP üzerinden anında koruyun.

Verinin yaşam döngüsü boyunca tam koruyun

Oluşturulduğundan itibaren DLP yazılımları ile güvenli bir şekilde silinmesine kadar yaşam döngüsünün her adımında, verilerinizi koruyun.

Güvenlik vakalarına hızlıca yanıt verin

DLP programları size tam bir olay raporu sunar ve bu raporu, olayın öncesi ve sonrasında neler olduğunu görmenizi sağlayarak daha geniş bir içerik olarak oluşturur.

Yasal mevzuata kolayca ulaşın

DLP şabloları ve PDF kılavuzlarıyla HIPAA, PCI-DSS, ISO 27k gibi standartlar ve diğer yerel koşullara uyarlamak için güvenlik ilkelerinize ince ayar yapın.

Kendi Cihazını Getir anlayışı için organize olun

Çalışanların kişisel medda cihazlarının şirket altyapısı içerisinde kullanımını ve dışarıya veri taşınma durumlarını kontrol altına alın.

IT kaynaklarının kullanımını optimize edin

internet erişimini denetleyin ve kısıtlayın, printer kullanımına sınırlama getirin ve son kullanıcılar için iş ile ilgili olan belirli uygulamaları seçin.

İnsan kaynaklı arızaları en az indirgeyin

DLP koruma ile detaylı ilkelerini, grup yönetimi ve sihirbazlarıyla veri güvenliğinizi hasara uğratacak insan kaynaklı hatalara sebebiyet verecek hususları ortadan kaldırın.

Yazar hakkında

UltimaWare administrator